GTM-T53LRT4 window.lintrk('track', { conversion_id: 5189281 });
top of page
royal-caribbean-logo_edited.png

Royal Caribbean International

Vyhodnocení investice

Níže uvedené obrázky ukazují reálné obchody některých našich klientů nebo stavy majetkových účtů některých našich klientů, přičemž společnost IMPERIUM FINANCE s.r.o. nezaručuje, že stejné nebo vyšší zhodnocení bude výsledkem obchodování každého investora. Investování je vždy spojené s riziky, se kterými by se měl investor nejprve seznámit, a to např. prostřednictvím dokumentu „Investiční služby, investiční nástroje a rizika s nimi související“, který je k dispozici zde. Dále upozorňujeme na to, že níže uvedená zhodnocení jsou založena na hrubé výkonnosti. Pro získání čistého výnosu je potřeba zohlednit vliv veškerých nákladů spojených s investováním, viz např. vzorová kalkulace nákladů obchodu, která je k dispozici zde. Čistý výnos investice může být také ovlivněn daňovým režimem, který závisí na individuálních poměrech každého investora a v budoucnosti se může změnit. Pokud je níže uvedený investiční nástroj denominovaný v cizí měně, tak se také prezentované zhodnocení vztahuje k této měně a výnos investice v měně investora může být ovlivněn kolísáním měnového kurzu.
Snímek obrazovky 2021-05-31 v 9.52.08.pn
RCL

Royal Caribbean

Podnikání před Covid-19 silně prosperovalo a zaoceánské parníky byly často poptávány jako zážitková letní dovolená. 

CEO Royal Caribbean v rozhovoru uvedl, že společnost zažívá velmi silný booking na rok 2021 i konec roku 2020. V rámci pandemie bylo podnikání společnosti zastaveno a firma navýšila kapitál pomocí emise nových dluhopisů (nepotřebovala financovat státem). Z našeho pohledu visí otazník nad budoucí ziskovostí, zda se vrátí na 30 %, 50 %, 80 % hodnoty před Covid-19. Jak správně nacenit akcie je tedy v tuto chvíli komplikované a jsou tak vhodné zejména na spekulativní trading. Z pohledu věřitele je však dle našeho názoru bankrot společnosti, a tedy riziko pro držitele dluhopisů, naprosto "mimo stůl".

Kompletní informace

Emitent
Royal Caribbean Cruises Ltd.
Název emise
Royal Caribbean Cruises, 3.7% 15mar2028
Měna
americký dolar $
Objem emise
500,000,000 USD

Nominální hodnota dluhopisu

1 000 USD

Orientační tržní cena

600 USD

Diskont

360 USD
Kupón z nominální hodnoty
3.70 % p.a.
Frekvence výplat kuponů

Datum splatnosti

Kvartální výplata
15.3.2028

 100% likvidita

Ano
Minimální objem
100 000 USD

Výnos do splatnosti 

9.37 % p.a. - před započtením všech nákladů

Preferovaný scénář

42.06 % p.a. - před započtením všech nákladů
Rating
BB
Hierarchie dluhu
Seniorní nezajištěný
Prospekt k dluhopisům najdete zde:
3.700% Senior Notes Due 2028 - Prospectus

Hospodaření a výhled společnosti

~

RCL

Shrnutí dluhopisu

S ohledem na to, že dluhopis se před Covid-19 obchodoval za 1030 USD, ve chvíli, kdy byly úrokové sazby FEDu 2 % a nyní jsou 0 %, očekáváme, že během 1 roku dojde k návratu ceny dluhopisu zpět na hodnoty nad 1000 USD, jakmile si trh uvědomí, že dluhopisy nejsou v ohrožení a dojde k arbitráži této disbalance. Rating dluhopisů je i nyní BB (Sazka BB-).

bottom of page